Město Plzeň - bezbariérový web


Přečíst článek nahlas

Zelený poklad pomáhá zlepšovat životní prostředí v Plzni

Ilustrační obrázekNa netradiční, ale jistě zajímavou přednášku mohou v úterý 27. září do Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje přijít ti, kteří se zajímají o hospodaření s dešťovou vodou. O zkušenostech bude hovořit Václav Čubr ze sdružení Envic a zahradní architekta Magdaléna Smetanová. Zájemcům představí nový grantový program Ani kapka nazmar zaměřený právě na toto téma. Program je určen i pro pedagogy, kteří se dozvědí o česko-německém vzdělávacím programu Mint od mala určený učitelům mateřských škol, prvního stupně základních škol i vychovatelům v družinách. Přednáška je zdarma, důležité je předem se registrovat na telefonu 777 793 729 nebo e-mailu sarka.fremrova@cpkp.cz.

Přednáška je součástí venkovní výstavy „20 let Nadačního fondu Zelený poklad“, která je do konce září k vidění ve Smetanových sadech před knihovnou. Kromě informací o nadačním fondu a jeho činnostech představuje inspirativní podpořené projekty, například pěstování ve vyvýšených záhonech, jak je praktikují v 55. mateřské škole v Plzni, nebo Den bez elektrické energie, který zavedli v soukromé mateřské škole v Božkově. Výstava s přednáškou se koná také za podpory města Plzně.

Posláním Nadačního fondu Zelený poklad je pomáhat spolkům, školám a dalším subjektům v péči o životní prostředí s důrazem na projekty zaměřené na ekologickou výchovu dětí, mládeže i široké veřejnosti. Fond už od svého vzniku v roce 1996 podpořil téměř 250 projektů, kterým rozdělil přes 18 milionů korun. Zřizovatelem nadačního fondu je město Plzeň, které mu každý rok přispívá částkou jeden milion korun.

Text: Eva Kriegerová