Aktuality z města
Hledáte aktuální zprávy z Plzně? Zajímá vás, co se právě děje v Plzni? Přečtěte si zajímavé novinky, články a zprávy zveřejněné na oficiálním webu města Plzně.

Obdržel ji za celoživotní úsilí o popularizaci a filosoficko-teoretické zkoumání grafického designu. Za město Plzeň se slavnostního aktu zúčastnil první náměstek primátora Martin Baxa.

Cílem projektu Voda, voděnka je rozvíjení a podpora kladného vztahu dětí k přírodě a rozvíjení úcty k životu ve všech formách.

Již pátý pořad z osmidílného cyklu Hovory o H bude věnován tématu cestování a oblíbených míst Miroslava Horníčka.

Pro své využití by jej měla získat Správa informačních technologií města Plzně.

V sobotu 9. června se uskutečnil pokus o zápis do České knihy rekordů v co největším počtu lidí v oblečení právě z doby první republiky.

Akci pořádalo město Plzeň ve spolupráci s Plzeňskou župou sokolskou a Plaveckým klubem Slavia VŠ Plzeň.

Ve dnech 5. až 8. června se v Prášilech na Šumavě uskutečnil první ze dvou letošních workshopů, tentokrát pro absolventy Plzeňské senior akademie realizované v rámci městského obvodu Plzeň 1 a Plzeň 4.

Nejstarší dochovaná opera Claudia Monteverdiho v režii Tomáše Pilaře otevřela po rekonstrukci Markraběcí operní dům, jenž je přístupný jako muzeum a za celý rok je zde uvedena pouze jedna inscenace, v letošním roce ta plzeňská.

Náměty mohou lidé podávat do 30. září 2018. Město využije takzvaný zkrácený postup pořizování změny územního plánu, umožňuje mu to novela stavebního zákona. Celý proces se tak zkrátí o zhruba šest až 12 měsíců v závislosti na rozsahu a složitosti změny. Zahájení procesu aktualizace…

Léto se blíží mílovými kroky a všichni už se těšíme na dovolenou. Nicméně ještě před tím, než se rozjedete k moři, do hor nebo kamkoliv jinam, nabízíme pohodový, akcemi nabitý víkend v Plzni. Kam vyrazit?

Letos se uskuteční už 22. ročník festivalu od pátku 8. června do neděle 10. června. Cílem festivalu je prezentace tradičního lidového tanečního a hudebního projevu.

Plzeň má dvě nové rekreační oblasti, a to oblast Kyjovský a Radčický les a oblast Zábělá – Černá mýť.

Kromě osmisměrek, křížovek, bludišť či omalovánek jsou pro děti připraveny pexeso, obrázkové kostky, domino, výroba pečetí či psaní násadkovým perem, výroba pohlednice, loutky a další úkoly.

Práce na rekonstrukci trvaly celkem 138 dní. Investorem stavby za 6,7 milionu korun bez DPH bylo město Plzeň, zastoupené Správou veřejného statku města Plzně.

Moderní plocha je určena zejména k hraní pozemního hokeje, fotbalu, florbalu, házené a tenisu.