Úvod O městě Aktuality Aktuality z města V Plzni se vyhlásili nejlepší sportovci kraje
Přečíst článek nahlas

V Plzni se vyhlásili nejlepší sportovci kraje

Na sportovním trůnu ankety Nejlepšího sportovce Plzeňského kraje 2017 vystřídal Romana Hubníka fotbalista Michael Krmenčík, jenž hraje za FC Viktoria Plzeň a zároveň je českým reprezentantem. Výsledky ankety byly vyhlášeny ve čtvrtek 12. dubna v Měšťanské besedě. Za město se slavnostního galavečera zúčastnil radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka. Spolupořadatelem ankety je město Plzeň.

V Plzni byli vyhlášeni nejlepší sportovci kraje

Michael Krmenčík prožil vloni velmi vydařenou sezonu, stal se nejlepším střelcem a nejproduktivnějším hráčem první ligy. Gólově se prosadil i v českém národním týmu.

Ženskou kategorii ovládla běžkyně na lyžích Kateřina Beroušková z SC Plzeň. Ta letos poprvé startovala na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Ve skiatlonu zde skončila na 38. místě, na 10 kilometrů volně na 45. místě a na 30 kilometrů klasicky na 23. místě. S ženskou štafetou vybojovala 11. místo.

Kategorii kolektivů opanovali fotbalisté Viktorie Plzeň. Ženským kolektivem roku je extraligový tým atletek AK Škoda Plzeň, který vybojoval v extralize družstev druhé místo.

V juniorské kategorii obhájil prvenství sportovní střelec Filip Nepejchal z SSK Olymp Plzeň, mezi juniorkami excelovala též sportovní střelkyně, mistryně světa Kateřina Kolaříková z SSK Dukla Plzeň.

Trenérem roku je kouč fotbalistů plzeňské Viktorie Pavel Vrba. Do síně slávy vstoupili hokejisté Jiří Neubauer a Marek Sýkora, cyklista Alipi Kostadinov a házenkář Pavel Čejka.

Krajánkem roku se stali plzeňská rodačka tenistka Andrea Sestini Hlaváčková a smíšená dvojice sportovní střelby Filip Nepejchal a Nikola Foistová.

Oceněny byly také dva týmy hendikepovaných sportovců, juniorský tým florbalistů-vozíčkářů SKH Meteor Plzeň a muži SK Indians Plzeň (powerchair hockey).

Text: Adriana Jarošová

Zveřejněno: 16. 4. 2018, Pecuch Martin